Nejčastější otázky

Nejčastější otázky

Jak mám SpirAlps drink skladovat?

Skladujte ho v lednici při teplotě 3–8°C.

Jak dlouho vydrží mimo lednici?

Při pokojové teplotě můžete drink uchovávat i několik hodin. Pokud si ho chcete dát ráno nechlazený, je možné si jej večer předtím vyndat z lednice. Na přímém slunci může začít kvasit.

Můžu se SpirAlps drinkem předávkovat?

Předávkování spirulinou nebylo prokázáno. Při fyzické zátěži si můžete denní dávku zvýšit, ovšem doporučujeme neužívat extrémně vysoké dávky SpirAlps drinku dlouhodobě.

Jaké mohou být vedlejší účinky?

Některé zdroje tvrdí, že studie neprokázaly žádné vedlejší účinky, které by měly přímou souvislost se spirulinou. U citlivých osob se však na začátku užívání SpirAlps může objevit průjem či nevolnost, což je projevem prvotní detoxikace organismu, kdy se z našeho těla aktivně vylučují škodlivé látky. Pokud by tyto potíže nastaly, doporučujeme snížit dávkování.

Jaké množství se doporučuje na den?

Některé zdroje tvrdí, že studie neprokázaly žádné vedlejší účinky, které by měly 1–2 drinky denně. To je 250–500 ml. Množství se liší podle věku a zdravotních potřeb. Jemné živiny a enzymy ve spirulině může zničit alkohol, káva i sladké sycené nápoje. Spirulinu si proto dejte nejlépe hodinu před některým z těchto nápojů.

Lze SpirAlps drink užívat dlouhodobě?

Znatelné účinky většinou pocítíte právě při dlouhodobějším užívání. Zvlášť pokud budete spirulinu užívat na konkrétní problém, mějte chvíli trpělivost, než se její účinky dostaví. Užívejte ji alespoň tři týdny, než vyhodnotíte, jak vám pomáhá. Obecně doporučujeme užívání po dobu 3 měsíců a poté 2–3 týdny pauza.

Kdy je nejlepší pít SpirAlps?

SpirAlps drink můžete pít během celého dne do cca 17 hodin. Nejlépe bude působit ráno na lačno. Hodinu před a po konzumaci nedoporučujeme pít alkohol, kávu, sladké nápoje a užívat vitamín C z důvodu snížení účinku.

Proč je čerstvá spirulina lepší než sušená?

Čerstvá spirulina obsahuje 95 % aktivních enzymů. Sušená jen 15 % a pro lidské tělo je hůře stravitelná, což je do značné míry způsobeno sušením. Při trávení dochází ke ztrátě mnoha živin, minerálů a enzymů. Ve skutečnosti spotřebuje naše tělo více energie na trávení práškových forem potravin než potravin čerstvých s obsahem přírodní vlákniny.

Je spirulina bezlepková?

Ano, spirulina je bezlepková.

Mohu užívat SpirAlps v těhotenství?

Mnohé studie popisují přínosné účinky spiruliny pro matku i dítě. Pouze v tom nejcitlivějším období prvního trimestru těhotenství doporučujeme vyhnout se užívání zelených superpotravin. My SpirAlps drink těhotným ženám doporučujeme, jen pokud je tělo na spirulinu v jakékoli formě zvyklé. U začátečníků dochází na začátku užívání spiruliny k silné detoxikaci.

Je SpirAlps vhodný pro vegany?

Ano! Spirulina je výborným zdrojem rostlinných proteinů, vitamínů a minerálů.

Je SpirAlps vhodný nápoj pro děti?

Ano, SpirAlps drink je velmi vhodný pro děti od 3 let.

Je spirulina kyselinotvorná, nebo zásaditá?

Spirulina je silně zásaditá, a proto je vhodná při překyselení organismu.

Pro koho SpirAlps není vhodný?

Trpíte-li některým z autoimunitních onemocnění nebo si nejste jistí, poraďte se o užívání SpirAlps s lékařem. Jedinci trpící fenylketonurií nesmějí spirulinu užívat.

V těhotenství a při kojení je užívání spiruliny velmi prospěšné. Většinou je problém jen s rizikem kontaminace, to však nehrozí s naší čerstvou spirulinou, pěstovanou v uzavřeném, a tedy nejčistším prostředí.

My SpirAlps drink těhotným ženám doporučujeme jen, pokud je tělo na spirulinu v jakékoli formě zvyklé. Jelikož pro začátečníky dochází zpočátku užívání spiruliny k silné detoxikaci.

SideMenu