Vitamíny, minerály a další nutrienty ve spirulině

Proč spirulinu tolik milujeme? Protože už z pouhých 10 g dokážeme získat stejné množství železa jako ze 450 g špenátu. Nebo protože obsahuje ​​10× více betakarotenu než mrkev. Objevte další důvody, proč si čerstvou spirulinu dopřát každý den.

Blahodárné látky ve spirulině:

Bílkoviny

Vysoký podíl rostlinných bílkovin (60–70 %) přispívá ke zdraví kostí i k pocitu sytosti. Jde dokonce o nejvyšší studovanou koncentraci komplexních bílkovin v hmotnosti jakéhokoliv jídla. Celá řada aminokyselin včetně esenciálních látek pomáhá při růstu svalové hmoty (protein pro sportovce) i při vývoji těla (ideálně zahrňte do jídelníčku pro děti-sportovce).

Pokračovat ve čtení „Vitamíny, minerály a další nutrienty ve spirulině“

Je spirulina vhodná při hubnutí?

Spirulina obsahuje vysoký podíl bílkovin (60–70 %), a je proto mimořádně vhodná právě v období redukce hmotnosti. Objevte další benefity nápoje SpirAlps.

Jak vám spirulina pomáhá během hubnutí:

  • Podporuje růst svalové hmoty,
  • přispívá ke zdraví kostí,
  • zlepšuje výkonnost
  • přináší pocit sytosti,
  • dodává energii,
  • snižuje únavu a stres.
Pokračovat ve čtení „Je spirulina vhodná při hubnutí?“

Energetické nápoje, jejich vliv na zdraví a čím je nahradit

Efekt energetického nápoje je přitažlivý. Pohladí chuťové buňky sladkou příchutí, nabudí, oddálí únavu. Když k tomu přidáme barevný obal a pocit zakázaného ovoce, malá závislost je na světě. Jenomže energetické nápoje si z našeho zdraví ukrajují až nebezpečně velký kus.

Komu energetické nápoje nejvíc chutnají?

  • Dospělí: 30 %
  • Adolescenti: 68 %

Výjimkou nejsou ani děti, které energy drink přitahuje svou barvou a chutí. Dospívající a studenti s energetickými nápoji tráví noci nad knihami nebo na večírcích. V kombinaci s alkoholem se přitom z už tak škodlivého nápoje stává látka způsobující závažné zdravotní potíže. 

Energetické nápoje a jejich škodlivost

Na začátek si pojďme vysvětlit, které látky způsobí, že se po vypití energy drinku cítíme nakopnutě.

Pokračovat ve čtení „Energetické nápoje, jejich vliv na zdraví a čím je nahradit“

K čemu je iontový nápoj a proč má spirulina lepší dlouhodobější efekt?

Pokud máte rádi pohyb, pak jste určitě už někdy řešili, co pít, abyste podpořili pozitivní efekt sportování. Voda je základ, ale občas to chce něco i něco speciálního, abyste ze sebe dokázali dostat víc. Co s vámi udělá klasický ionťák a co čerstvá spirulina? Přinášíme jednoduché rozlišení těchto dvou nápojů.

Co jsou ionty a k čemu je dobrý iontový nápoj?

Ionty představují jen jiné označení pro minerální látky. Během fyzické zátěže odchází ionty (sodík, draslík, hořčík a vápník) z těla v podobě potu a pro lepší výkon je dobré je doplňovat. Kvalitní ionťák (nebo iontový nápoj v prášku) vám pomůže doplnit tekutiny, minerální látky i sacharidy, někdy v kombinaci s kofeinem a BCAA. Měl by vám tedy zajistit lepší výkon a menší únavu. 

Pokračovat ve čtení „K čemu je iontový nápoj a proč má spirulina lepší dlouhodobější efekt?“

Chlorella vs. zelený ječmen vs. spirulina. Jak se od sebe zelené superpotraviny liší?

Na první pohled mohou v sušené formě vypadat úplně stejně. A také se všechny tři řadí do stejné kategorie superfoods. Jejich účinek na zdraví se však může lišit. Pojďme si v zelených superpotravinách udělat pořádek.

Co je to chlorella?

Svou silnou buněčnou stěnou se více podobá rostlině než řase. Dokáže na sebe vázat škodlivé látky a toxiny, takže pomáhá tělu utěsnit střevní stěnu, a tím zabránit pronikání toxinů do těla. Umí nás zbavovat těžkých kovů a má antibakteriální a antivirové účinky. 

Chlorella obsahuje až 2× více chlorofylu než spirulina a ten jí dodává silné detoxikační vlastnosti.

Pokračovat ve čtení „Chlorella vs. zelený ječmen vs. spirulina. Jak se od sebe zelené superpotraviny liší?“
SideMenu