O spirulině

O spirulině

Nejlepší jídlo budoucnosti

Co je spirulina?

  • Zdroj bílkovin obsahující všech 8 základních aminokyselin, vhodný pro vegetariány a vegany.
  • Zdroj železa, betakarotenu, vápníku, zinku, jódu, draslíku, hořčíku, selenu, chromu a manganu.
  • Superpotravina s vynikajícími výživovými vlastnostmi.

Historie spiruliny

Proč je naše čerstvá spirulina lepší než sušená?

Čerstvá spirulina v nápoji SpirAlpsSpirulina v prášku
Skvělá stravitelnost (95 % aktivních enzymů)Horší stravitelnost (pouze 15 % aktivních enzymů, které tělo dokáže absorbovat)
Vysoké nutriční hodnotyNižší nutriční hodnoty
Vynikající chuť díky obsahu pyré ze šťavnatých broskví a jablekMdlá prášková chuť

S čím vám spirulina pomáhá

Dopřejte si SpirAlps jako zdravou alternativu energetických nápojů po náročném tréninku nebo při únavě. Dlouhodobým účinkem užívání spiruliny je celková pohoda těla i duše.

Imunita, přirozená obranyschopnost a hojení ran

Spirulina obsahuje dobře stravitelné živiny, které pomáhají eliminovat těžké kovy z těla a chránit naše buňky. Funguje jako podpora při hojení ran, zmírňuje záněty a zabraňuje výskytu kvasinkových infekcí.

Fyzická výdrž a redukce hmotnosti

60–70 % spiruliny tvoří protein, takže efektivně pomáhá vyživit svaly a zahnat pocit hladu. Snižuje také chuť na sladké, proto se doporučuje jako podpora při redukčních dietách. Zahrňte ji do svého jídelníčku jako skvělý doplněk stravy pro sportovce.

Snížení únavy a podpora krvetvorby

Souhra vitamínu B6 a železa přispívá ke snížení únavy. Stejná kombinace vitamínů s přispěním B2 pomáhá lidem, kteří mají sklon k chudokrevnosti (anémii). Podporuje totiž krvetvorbu a zdravý přenos kyslíku v těle.

Funkce jater a ledvin

Spirulina podporuje přirozené čisticí procesy těla a zbavuje tělo toxinů a dalších škodlivin, které mohou být příčinou vážných onemocnění.

Krevní obraz a mozek

Vitamín B6 přispívá k regulaci hladiny homocysteinu v krvi a tím pomáhá udržovat cholesterol v normě. Reguluje glukózu a krevní tlak. Pomáhá zlepšit funkci mozku, zdraví nervového systému a kognitivní funkce.

Pro koho je spirulina vhodná?

VhodnáNevhodná
Pro vegetariány, vegany, sportovce, maminky, děti i důchodce. Zkrátka pro všechny od 3 let. Spirulina podporuje imunitu, energii a výkon. Pomůže při detoxikaci organismu i k úlevě při zdravotních komplikacích.

V těhotenství je spirulina vhodná v případě, že jste ji byla zvyklá užívat už před otěhotněním. V období kojení podporuje tvorbu mateřského mléka.
Spirulinu neužívejte po transplantaci v kombinaci s léky na ředění krve, při alergii na mořské plody, při roztroušené skleróze a při revma.

SideMenu