Spirulina zlepšuje zdraví kostí a pomáhá předcházet osteoporóze

Spirulina obsahuje vysoké množství vitamínu K2 a B12, důležité minerály a také bílkoviny. Všechny tyto látky přispívají ke zdraví kostí.

Proces stárnutí kůže můžeme vidět na vlastní oči a včas začít aplikovat kosmetické produkty. Jenomže kosti stárnout nevidíme a jejich postupné slábnutí může vést až k osteoporóze. Cvičením a správnou výživou však můžeme řídnutí kostí předejít.

Spirulina a vitamíny důležité pro kosti

Dobrá výživa je nejzdravější a nejpřirozenější způsob, jak chránit kosti v raném věku, kdy se vaše tělo soustředí na jejich tvorbu, i v pozdějších letech, kdy kosti ztrácí svou hustotu. Nutričně bohatá potravina spirulina dodává kostem živiny, které jsou důležité pro jejich tvorbu a sílu:

  • vitamín K2 (stará se o to, aby kosti absorbovaly vápník),
  • vitamín B12,
  • minerály (vápník a hořčík).

Prevence zlomenin a zářivý úsměv aneb co víme o vitamínu K2

Kost se tvoří po celý život, takže dostatečný příjem vitamínu K2 je velmi důležitý. Aktivuje vazby na vápník u dvou důležitých proteinů v těle – matrix GLA protein a osteokalcin. Tyto proteiny pomáhají budovat a udržovat kosti v dobré kondici. Zvýšená hladina osteokalcinu dokonce dokáže zabránit zlomeninám kyčle.

A co víc? Osteokalcin stimuluje růst dentinu, díky kterému budete mít silnější a krásnější zuby.

Jak si zvýšit hladinu osteokalcinu?

Konzumace vitamínu K2 je pravděpodobně jedním z nejlepších způsobů, jak dosáhnout hodnot, které pomáhají jako prevence před osteoporózou. Vědci totiž spojují nedostatek nebo nízkou hladinu vitamínu K se zvýšeným rizikem zánětu, zlomenin, bolestí kostí a v extrémních případech také s osteoporózou.

Japonská studie, která zkoumala zdraví kostí v období menopauzy, potvrzuje, že ženy s vyšší hladinou vitamínu K2 mají výrazně menší ztrátu kostní hmoty.

Co víme o vitamínu B12?

Nízká hladina vitamínu B12 vede k problémům s růstem kostí u dětí a k nižšímu počtu osteoblastů (buněk tvořících kosti). Nápoj SpirAlps je vhodný pro děti a díky obsahu jablečného a broskvového pyré dětem chutná. Pokud nechcete, aby děti konzumovaly příliš mnoho cukru v klasických džusech, nabídněte jim SpirAlps nápoj s čerstvou spirulinou. Věříme, že chuť i barvu nápoje si děti rychle oblíbí, a vy můžete být v klidu, že jste udělali maximum pro zdraví kostí svých dětí.

Chcete mít silné kosti po celý život? Posilujte se zátěží

Silový trénink je totiž skvělý způsob, jak zajistit kostem optimální zdraví. Svaly a krásná postava jsou už jen třešničkou na dortu. Cvičení se zátěží nebo odporem pomáhá zvýšit tvorbu kostí během růstu a chránit zdraví kostí u starších dospělých.

Spirulina je také výborným zdrojem energie, který vám pomůže ke kvalitnímu tréninku a zlepší vaše soustředění i vytrvalost.

Zdroj: Spirulina and Chlorella Improve Bone Health and Help Prevent Osteoporosis

Nebo se zastavte v některém z obchůdků, kam SpirAlps dodáváme.

SideMenu