Cesta SpirAlps až k vám. Kde naše spirulina roste a jak nápoj vyrábíme?

Od sladkovodní řasy v kontrolovaném prostředí přes paskalizaci až k vám do lednice. Čerstvou spirulinu pěstujeme v Německu, kde je pak také ponořena do tlakové komory vysokotlakého lisu. Jedině tak můžeme zaručit, že si zachová všechny důležité živiny.

Jak se naše spirulina pěstuje?

Naši fresh spirulinu (platentis) pěstuje v Německu tým speciálně vyškolených biologů. Nepěstuje se v otevřené nádrži, ale v kontrolovaném prostředí, aby byla zaručena nejvyšší kvalita. Spirulinu nijak nezahříváme, při výrobě nápoje využíváme metodu paskalizace.

Co je to paskalizace?

Paskalizace neboli High Pressure Processing – HPP spočívá v potlačení aktivity živých mikrobů, bakterií, virů a plísní bez nutnosti ohřevu. Nápoj si zachová přirozený vzhled, barvu, obsah nutričních látek, chuť i vůni. Nejde ovšem o sterilaci, potraviny zůstávají čerstvé a nadále se uchovávají chlazené. Jejich životnost se však zvýší několikanásobně.

Paskalizace neboli pasterizace za studena pracuje na jednoduchém principu:

  1. Potravina je zabalena do pružného obalu a umístěna do tlakové komory vysokotlakého lisu. 
  2. Vše je ponořeno do tlakovací kapaliny – většinou pitné vody. 
  3. Po uzavření se v komoře zvýší tlak na 6 000 i více barů. (Pro srovnání: Na nejhlubším místě na mořském dně, v Mariánském příkopu hlubokém 11 km, je tlak pětkrát nižší. Museli byste se ponořit do hloubky 60 km, abyste docílili stejného tlaku.) 
  4. Tento tlak se udržuje po dobu 2–15 minut v závislosti na potravině. Žádné zahřátí a snížení obsahu enzymů a vitamínů.

Proč je čerstvá spirulina lepší než sušená?

Čerstvá spirulina v nápoji SpirAlpsSpirulina v prášku
Skvělá stravitelnost
(95 % aktivních enzymů)
Horší stravitelnost
(pouze 15 % aktivních enzymů, které tělo dokáže absorbovat)
Vysoké nutriční hodnotyNižší nutriční hodnoty
Vynikající chuť díky obsahu pyré ze šťavnatých broskví a jablekMdlá prášková chuť

Jak se nápoj SpirAlps s čerstvou spirulinou bezpečně dostane až k vám?

Protože chceme, aby se k vám nápoj SpirAlps dostal ve 100% kvalitě, je potřeba pro dopravu využít speciální chladicí vozy. My spolupracujeme se službou Gibon Delivery Logistics, která nápoje rozváží po celé republice až k vám domů.

Nebo se zastavte v některém z obchůdků, kam SpirAlps dodáváme.

SideMenu