Proč zařadit spirulinu do jídelníčku pro sportovce

Vysoký podíl bílkovin v čerstvé spirulině přispívá ke zdraví kostí a pomáhá při růstu svalové hmoty. Aminokyselina arginin, kterou spirulina obsahuje, navíc urychluje regeneraci svalů po tréninku. Věděli jste, že spirulina je součástí jídelníčku olympijských atletů?

Běžcům, cyklistům, lyžařům a dalším profesionálním sportovcům spirulina pomáhá při tréninku navýšit a hlavně udržet přísun energie, nastartovat spalování, zlepšit výkon i výdrž a také dosáhnout kýžené lehkosti

Správná strava pro sportovce je klíčem k úspěchu

Jako sportovec jistě víte, že správná a vyvážená skladba vašeho jídelníčku je k dosažení výsledků nezbytná. Spirulina neslouží jako náhrada pestré výživy pro sportovce, ale jako doplněk stravy, který vám dlouhodobě pomůže snižovat pocit únavy (i svalové), okysličovat tělo, obnovovat vitalitu a také redukovat svalové křeče, ke kterým dochází při nedostatku minerálů.

Jak spirulina pracuje s tuky a sacharidy v našem těle?

Řecký výzkum z roku 2010 přinesl zajímavé zjištění. Pokud totiž jídelníček sportovce (i vegetariánský a veganský jídelníček pro sportovce) obohatíme o spirulinu, dochází ke zvýšení oxidace tuku a snížení oxidace sacharidů během tréninku. Co to znamená? Že tělo dokáže daleko lépe využít tuk k získání energie a zvýšit produkci enzymů, které chrání svaly před poškozením po tréninku. Spirulina tedy urychluje regeneraci svalů a snižuje pocit svalového vyčerpání.

Dopřejte si výživu olympijských vítězů

Nedávno (květen 2021) zesnulý zlatý olympionik a rekordman v běhu na 400 metrů, atlet Lee Evans, který se stal legendou na LOH 1968 v Mexiku, byl velkým propagátorem zdravé výživy sportovců a fanouškem spiruliny. Věřil, že přírodní superpotraviny dokážou v lidském těle mnohem víc než chemická anabolika, steroidy a další látky. 

„Sportovci, se kterými jsem pracoval na olympijských hrách v Los Angeles v roce 1984, trénovali se speciální kombinací spiruliny, včelího pylu a ženšenu,“ řekl Evans. „Ať to zní jakkoliv zvláštně, tato souhra živin umožnila sportovcům trénovat intenzivněji a po delší dobu s neuvěřitelnými výsledky.“

Posuňte i vy svůj trénink na další úroveň. Nápoj SpirAlps s čerstvou spirulinou vám dodá bohaté množství bílkovin. A navíc skvěle chutná!

Proč je čerstvá spirulina lepší než sušená?

Čerstvá spirulina v nápoji SpirAlpsSpirulina v prášku
Skvělá stravitelnost
(95 % aktivních enzymů)
Horší stravitelnost
(pouze 15 % aktivních enzymů, které tělo dokáže absorbovat)
Vysoké nutriční hodnotyNižší nutriční hodnoty
Vynikající chuť díky obsahu pyré ze šťavnatých broskví a jablekMdlá prášková chuť

Vyzkoušejte jedno balení v některém z kamenných obchodů, kam nápoj SpirAlps dovážíme, nebo si v našem e-shopu objednejte rovnou multipack. Spirulina totiž přináší ty nejlepší výsledky teprve při dlouhodobém užívání.

Nebo se zastavte v některém z obchůdků, kam SpirAlps dodáváme.

SideMenu